TIRNAK MANTARI

 

 

 

 

 

 

 

 

Tırnak mantarı günümüzde yaygın olarak görülen bir tırnak problemidir. Tırnağın sararması ve kalınlaşması ile belirginleşen bu problem, nemli ve karanlık ortamlarda hızlı bir biçimde ilerler. Genellikle ayak baş parmağında görülür ve diğer parmaklara yayılır. Deri mantarı ise parmaklar arasında oluşur. Kaşıntılı, akıntılı ve beyaz renklidir.  Estetik olarak rahatsızlık vermekte olduğu kadar kaşıntı yaratması psikolojik olarak huzursuzluk nedenidir. Tırnak mantarları üremek için sıcağa ve nemli ortama gereksinim duyar. Özellikle havuzlar, plajlar, jimnastik kulüpleri, güzellik salonları, yatılı okullar ve camiler gibi ortak kullanım alanları ile ortak kullanılan havlu, terlik, ayakkabı gibi eşyalar mantarların çoğalması ve bulaşması için çok uygundur.

Pişikler, ayakkabı vurması, su, deterjan, sentetik giysi ve çoraplara bağlı tahrişler de ayaklarda mantar hastalığının gelişimine uygun zemin hazırlar. Tırnak mantarı kısa sürede tırnak yatağına yayılarak tüm tırnağa ele geçirir.
Özellikle ilerleme gösteren durumlarda ayağın kokması da mümkün hale gelmekte, bu durum kişinin sosyal ortamlarda rahatsızlığına neden olmaktadır. Merkezimizde mantar tedavisi frezelerle hijyen kurallarına uygun bir şekilde acısız ve ağrısız olarak yapılmaktadır. Merkezimize gelerek tırnak ve deri mantarını 3-4 haftalık periyodik bakımlarla ortadan kaldırabilirsiniz.

ÖN MUAYENEMİZ ÜCRETSİZDİR