DİYABETİK AYAK

 

 

 

 

 

 

 

 

Diyabet hastalığı ülkemizde pek çok kişide görülmektedir. Dolaşım bozukluğu nedeniyle oluşan his kaybı nedeniyle bu tip hastaların cildi ince ve hassas bir yapıya sahip olur; bu nedenle acı, ağrı, kesik, yanık ve yaralanmalar hissedilmeyebilir. Ayrıca, bazı mikroplar (bakteri ve mantarlar) şekerli ortamda daha kolay çoğalırlar. Bakteri ve mantar enfeksiyonu deri bütünlüğünü bozar ve yeniden yara oluşumuna yol açar. Bu yaralar çok çabuk iltihaplanarak ciddi sorunlara neden olurlar. 

Bakımsız bırakıldığında, gangren ve hatta hasar görmüş bölgenin kesilmesi dahi mümkün olabilir. Sinir hasarı ile ayak kasları da güçsüzleşir. Bu durum deride, yumuşak dokuda, kemik ve eklemlerde hasar meydana getirir. Bu nedenle diyabetik hastaların ayak bakımı bizim için oldukça önemlidir.

Merkezimizde, diyabetik hastaların bakımlarında kesici makas, pens ve sivri uçlu frezler kullanılmadan özel cihazlar, diyabetik hastalara özel tasarlamış pensler ve nemlendiriciler kullanılır. Cilt yapısı iyi analiz edilerek uygun ürün önerilir. Düzenli olarak yapılan ayak bakımları ile diyabetik hastalarının ayak sorunları zaman içerisinde düzelmektedir.

ÖN MUAYENEMİZ ÜCRETSİZDİR