DESTEK MALZEMELERİ

 

 

 

 

 

 

 

 

TABANLIK

Tabanlık, ayağın doğal şeklinde tasarlanmış, ayaktaki kokuyu ve nemi emen özel malzemeden üretilen, ayağı aşırı gerilim ve basınçtan koruyan kısacası ayağın genel konforunu sağlamaya yönelik olarak kullanılan destek malzemesidir. İçe basma dışa basma, düz tabanlık gibi ayak deformitelerinden dolayı vücutta ilerleyen rahatsızlıkların tedavilerinde yardımcı olur. Ayağa uygun olmayan tabanlık kullanımı, sağlıklı ayakta bile problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

ORTEZ

Ayak sorunları için tedavi amaçlı olarak, cihazlarla hassas ölçüm yapılarak ayakta oluşan parmak şekil bozuklukları ve basıya bağlı oluşan deforme ayaklarda kişiye özel malzemelerden yapılan destek malzemesidir.

GÜMÜŞ ÇORAP

Gümüş çorap; diyabetlilerin ayağında oluşabilecek his kaybı ve üşümenin önüne geçer, kan dolaşımını arttırır,ayakta oluşan yara ve enfeksiyonlar için tedavi destek ürünüdür. Bunların yanı sıra mantar ve egzama önceliği, anti koku özelliği ve tedavi edici özelliği bulunan gümüş çorap tedavi sürecine destek olarak kullanılmaktadır.

ÖN MUAYENEMİZ ÜCRETSİZDİR