BATIK TIRNAK

 

 

 

 

 

 

 

 

Tırnak batması sert tırnağın yumuşak dokuyu sıkıştırması sonucu oluşan kronik iltihaplı yaradır. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu durum günlük yaşamda verdiği acı ve kötü görünüm bakımdan büyük bir problemdir. Batık tırnak genelikle ayak baş parmağında oluşur. Yanlış tırnak kesimi, tırnak deformesi, devamlı darbelere maruz kalan tırnaklar, (sporcular, bütün gün ayakta çalışan kişiler gibi) tırnak mantarı, kilo, yanlış ayakkabı seçimi ve genetik sebepler tırnak batmasının nedenleri arasındadır. En belirgin özellikleri parmakta kızarıklık, şişlik ve şiddetli ağrıdır. Bu şikayetler sebebiyle ayakkabı giyilemez. Akıntı halinde ayakta kötü koku, iltihaplanma ve apse oluşabilir.

Tırnak batması sorunu ile karşılaşan kişiler, tırnak çektirmek, tırnak yatağını daraltmak ve pedikürcü yardımı ile batık olan bölgeyi temizleterek bu sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Ancak yapılan bu işlemler tırnak batmasını daha kötü bir düzeye sürüklemektedir ve kesin çözüm üretmemektedir.

Dünya Ayak Bakım Merkezi'nde tırnak batmasına çözüm bulunmaktadır. Ülke genelinde kullanılan tel sistemleri (3TO,Podofix, B/S spange) ve özel tamponlar ile uzman bakımı, önceliğimizdir.  Doğru tırnak kesimi, doğru ayakkabı seçimi yapıldığı sürece daha tırnak batması durumu devamlılık göstermemektedir.

ÖN MUAYENEMİZ ÜCRETSİZDİR